wszej kolejności zapewnić nam zdrowe zęby.
Pomyślmy tylko - jest przyjemny sobotni wieczór w eleganckiej restauracji, a my nie możemy w pełni delektować się kolacją ponieważ boli nas ząb. Ból zęba należy do tych bóli, które są wyjątkowo nieprzyjemne i jednocześnie promieniują one po całej szczęce. W takiej sytuacji tylko dentysta jest nam w stanie pomóc, niestety ale tabletki przeciwbólowe pomogą nam na chwilę, natomiast nie zlikwidują problemu. Jedynym wyjściem jest stomatolog i gabinet dentystyczny. Co prawda, wizyty te nie należą do przyjemnych i mało jest osób, które lubią wizyty w gabinecie stomatologicznym ale są jedynym ratunkiem by skutecznie pozbyć się problemu. Warto podkreślić, że jeśli chcemy uniknąć bolesne i nieprzyjemne wizyty to zdecydowanie musimy odwiedzać dentystę regularnie co sześć miesięcy - wówczas próchnica nie rozwinie się mocno i tym samym leczenie jest krótsze i bezbolesne.
Pacjent usypiany jest tylko na kilka
Niejeden gabinet dentystyczny ma w swojej ofercie opcję leczenia zębów w narkozie. Taka forma leczenia wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, niekiedy jednak leczenie zębów w narkozie jest doskonałym wyborem. Tak jest między innymi, gdy pacjent obawia się stomatologa. Przy leczeniu zębów w narkozie można mieć pewność, że ani dolegliwości bólowe się nie pojawią ani nie będziemy wiedzieli co w trakcie leczenia stomatologicznego się działo.
Warto wiedzieć, że dentysta nie podaje narkozy. Robi to anestezjolog, który podczas wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym jest od jej początku do końca. Pacjent usypiany jest za pomocą zastrzyku dożylnego. Z reguły lekarz zakłada pacjentowi wenflon, przez który wygodnie podaje lekkie znieczulenie. Pacjent usypiany jest tylko na kilka minut. Na te chwile, w trakcie których odczuwałby dolegliwości bólowe związane z leczeniem stomatologicznym, po czym wybudzany. Przy tej formie leczenia - w przeciwieństwie do leczenia stomatologicznego bez narkozy - dentysta może wyleczyć kilka zębów, a nawet wszystkie, które leczenia wymagają.
Żeby mieć zdrowy i piękny uśmiech
Dentysta to lekarz, u którego wizyt najbardziej ludzie się boją i które mogą należeć do najmniej przyjemnych, ale jest to też lekarz, którego powinniśmy odwiedzać regularnie przynajmniej raz w roku. Łatwiej jest u stomatologa wyleczyć zęba, w którym jest niewielki ubytek, niż gdy dziura w zębie będzie duża lub będzie ich tyle, że leczenie nie skończy się na jednej wizycie lub nawet koniecznie może być wyrwanie chorego zęba, gdyż za późno odwiedziło się gabinet dentystyczny i nie da się już go wyleczyć. Żeby mieć zdrowy i piękny uśmiech oprócz regularnych przeglądów zębów u dentysty ważne jest mycie ich co najmniej dwa dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, czyszczenie przestrzeni między zębami nicią dentystyczną i ograniczenie jedzenia, które w nadmiarze może mieć zły wpływ na stan zębów, na przykład słodyczy i napojów typu coca-cola. Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, więc warto o tym pamiętać i dbać o swoje zęby, póki są zdrowe i nie jest potrzebna na przykład jakaś proteza
Zdrowe zęby
Chyba każdy z nas marzy o tym, żeby mieć piękne i zdrowe zęby. Aby tak się stało ważne jest dokładne i codzienne mycie zębów, ale również to, aby regularnie przynajmniej raz w roku stan uzębienia sprawdził dentysta. Jest to ważne, aby stomatolog był odwiedzany nie tylko wtedy, gdy będzie bolał kogoś ząb, lub ja przykład skruszy się jego kawałek, ale właśnie żeby udać się na zwykłą regularną kontrolę, gdyż jeśli okaże się, że w zębie jest jakiś mały ubytek łatwiej będzie takiego zęba wyleczyć, niż gdy na przykład dziura w zębie będzie na tyle duża, że nie uda się już tego naprawić i konieczne będzie wyrwanie zęba, co nie należy do przyjemnych zabiegów. Gabinet dentystyczny może mieć podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i wtedy część wizyt i zabiegów będzie wykonanych za darmo, lub są też gabinety, które świadczą swoje usługi wyłączne prywatnie, więc każdy może wybrać sobie jak mu bardziej pasuje, gdyż w gabinetach prywatnych czas oczekiwania na wizytę jest zazwyczaj o wiele krótszy.